ogloszenie_1

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu 14.02.2016r.

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Zgromadzenia Ojców Franciszkanów. Za wszelkie ofiary w imieniu ojca Kaliksta składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj kończymy 5 –dniowe Rekolekcje Wielkopostne. Dziękujemy ojcu Kalikstowi za wygłoszenie nauk rekolekcyjnych.

3. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu św. i błogosławieństwem rocznych dzieci.

4. W środę o godz. 18.30 spotkanie Katechezy Dorosłych.

5. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. szkolna, a po jej zakończeniu Droga Krzyżowa dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przyniosły krzyże.

6. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa. Wypominki – zalecki za zmarłych można składać w zakrystii. Przypominamy, że wierni, którzy pobożnie odprawią Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne, czyli Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazania Pasyjne w tym roku będzie głosił nasz ksiądz wikariusz.

8. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafiina wymianę instalacji i sprzętu nagłaśniającego, zaś przed kościołem, po Mszy św. na Fundusz Misyjny.

9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

10. Dziękujemy wszystkim:

• którzy wpłacają ofiary na konto parafialne;

• którzy składają ofiary do skarbony św. Antoniego i Św. Jadwigi;

• którzy w tym tygodniu przygotowali kościół na niedzielną Eucharystię.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła 07.02.2016r.

1. Kolektakta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo, czyli adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy w dniu dzisiejszym o godz. 15.30.

1. W poniedziałek i wtorek adorację rozpoczniemy po Mszach św. porannych tj. ok. godz. 7.30 i potrwa ona do godz. 17.00. Zachęcamy wiernych do wybrania dla siebie dogodnej godziny adoracji.

1. We wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się w Domu Katechetycznym krótkie spotkanie przełożonych Róż Różańcowych.

1. W tym tygodniu kończymy czas karnawału i w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post, który zakończymy Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

1. W Środę Popielcową Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00 (szkolna) 10.30 i 17.00. Podczas każdej Mszy św. będzie miało miejsce posypanie głów popiołem. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Kolekta tego dnia ma charakter jałmużny postnej i przeznaczona będzie na potrzeby biednych i ubogich.

1. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do niedzieli 14 lutego. Rekolekcje poprowadzi ojciec Kalikst – franciszkanin z Bohumina. Zachęcamy wszystkich by zaplanować sobie udział w tych ćwiczeniach duchownych. Plan rekolekcji znajdziemy na tablicy ogłoszeń w głównym wejściu.

1. W dniach od 10 lutego do 12 lutego swoje rekolekcje będą mieli uczniowie naszej szkoły. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr, nasz wikariusz. W środę o godz. 9.00 na Mszę św. rozpoczynającą rekolekcje szkolne, zapraszamy także przedszkolaków.

1. W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa. Wypominki – zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.