Majowe

Nabożeństwo Majowe jest to  nabożeństwo odprawiane w maju w Kościele katolickim ku czci Matki Bożej, podczas którego odmawia się lub  odśpiewuje Litanię Loretańską oraz modlitwę Pod Twoją Obronę.

Nabożeństwo Majowe to spotkanie z Matką Boga i z Nim samym. To możliwość zawierzenia     Jej całej swojej życiowej codzienności, zasupłanych problemów i pogmatwanych dróg. Trzeba   tylko pójść do Niej, opowiedzieć Jej o tym, zaufać Jej w każdej sprawie. Na pewno zawsze        przytuli do swojego Serca, pośpieszy z pomocą, wyprowadzi na właściwą drogę.

Jak odmawiać nabożeństwa majowe:

• Gromadzimy się codziennie wieczorem od 30 kwietnia począwszy, w celu odmówienia cząstki Różańca lub Litanii czy innych modlitw do Najświętszej Panny w Kościele, przed krzyżem lub kapliczką przydrożną.
  • Ofiarowujemy Najświętszej Pannie jakiś kwiat duchowy w każdym dniu maja (może to być np. postanowienie związane z pomocą bliźnim).
  • Odczytujemy rozważania o Maryi, nad którymi każdy powinien się w następnym dniu zastanowić.

Pieśni na nabożeństwo majowe

Kiedy w życiu się zagubisz

1. Kiedy w życiu się zagubisz,
    Gdy nadejdą chwile złe
    Zwróć swe modły ku Maryi,
    Ona spełni prośby twe.

Refren
           Lilio, Lilio, Lilio Biała,
           Tyś jest najpiękniejszy kwiat.
           Ciebie wielbi Polska cała,
           Wielbi Ciebie cały świat.

2.  Miłość Twoja nie ma granic,
             Kochasz Matko dzieci swe.
             Dziś do Ciebie się zwracamy,
             Usłysz Pani prośby te. Ref.:

3.  Świat ochraniasz przed burzami,
             Troską swą otaczasz nas.
             Spieszysz zawsze nam z pomocą,
             W każdą chwilę w każdy czas. Ref.: